E-recept

Lék si můžete objednat telefonicky, osobně nebo přes on-line formulář na konci této stránky. Vždy je nutno uvést lék včetně síly, dávkování a množství tablet (např. Prestarium 5mg 1-0-0 30tbl), k tomu Vaše celé jméno a rodné číslo a telefon. Dle Vámi zvolené varianty buď na uvedený telefon obdržíte e-Recept prostřednictvím sms zprávy nebo obdržíte na email e-Recept ve formátu PDF, který si můžete vytisknout nebo ho stačí mít v chytrém telefonu nebo v lékárně nadiktovat pouze 12-ti místný alfanumerický kód.

Výhody

při ztrátě receptu lékař jednoduše vystaví a zašle nový kód
ušetří čas při návštěvě ordinace
možnost zpětné kontroly nad předepsanými léky (lékař vidí v systému potvrzení o vyzvednutí)
pacientovi osobní údaje vidí pouze ošetřující lékař a lékárník
eRecept není možné vyplnit nesprávně nebo neúplně

Co to je eRecept

eRecept neboli takzvaná elektronická preskripce je moderní forma předpisu léků, vhodná pro pacienty, kteří nemusí jen kvůli receptu navštívit lékařskou ambulanci. Lékař vystaví recept na počítači, odkud jej odešle do Centrálního úložiště elektronických receptů, které přidělí receptu identifikační kód (tzv. ID receptu), který lékař sdělí pacientovi.

Všechny informace o předepsaných lécích jsou ukryty v čárovém kódu a alfanumerickém kódu (ID), které jsou součástí elektronického receptu. V lékárně je tak teoreticky možné jen nadiktovat toto ID, například pokud by nešel načíst čárový kód. Je také možné ukázat čárový kód například na tabletu nebo chytrém telefonu. Po použití kódu, se tento stane neplatným. ERecept ale nenahrazuje standardní návštěvu ordinace! Pouze ulehčuje v určitých případech předání receptu, kdy by pacient šel do ordinace jen z důvodu vyzvednutí tiskopisu, jako to bývá např. u stabilní dlouhodobé preskripce léků.

Tato služba je k dispozici pouze registrovaným pacientům a vztahuje se pouze na léky, které užíváte dlouhodobě v rámci léčby stabilizovaného onemocnění, které je léčeno v naší ordinaci. Recepty na jiné léky touto formou nelze vystavit.

Problémy s eReceptem

nefunkční internet – je vystaven běžný recept
žádost o recept je potřeba s dostatečným předstihem, protože eRecepty jsou zhotovovány v ordinační době, nejpozději následující pracovní den

Žádost o e-recept